آشنایی با انواع روکش مبل

قیمت تعمیر مبل

همانطور که می دانید قیمت تعمیر مبل به عوامل متعددی نیاز دارد. برای اینکه بدانید آیا مبلمان شما ارزش پرداخت قیمت تعمیر مبل را دارد یا خیر بهتر است تا ابتدا از کیفیت و جنس روکش و یا اسکلت مبلمانتان اطلاع پیدا کنید.

در مقالات قبل شما را با هزینه و قیمت تعمیر مبل و همچنین قیمت تعمیر مبل چرمی اشنا کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد انواع روکش مبلمان اطلاعات بیشتری در اختیارتان قرار دهیم تا بدانید هنگام براورد هزینه ها و قیمت تعمیر مبل بهتر است چه مدل روکشی را انتخاب کنید و چه نوع روکشی بیشتر مناسب نوع استفاده شما است.

روکش مبلمان مهم ترین چیز هایی است که نشان می دهد آیا مبلمان شما با کیفیت است یا خیر. پارچه و روکش مبل انواع گوناگونی دارد. این تنوع باعث شده اس که هر یک ویژگی های مخصوص به خود را داشته باشد همچنین هر یک از روکش ها نقاط مثبت و منفی متفاوتی دارد.

آشنایی با انواع روکش مبلمان برای براورد قیمت تعمیر مبل

  • نایلونی

نایلون یکی از رایج ترین پارچه ها و روکش های مبلمان است. این نوع روکش ها خیلی گران نیستند. اما دوام نسبتا خوبی دارند. اگر به خوبی از مبلمان با روکش نایلونی استفاده کنید ممکن است سال ها نیازی به تعمیر و رفو نداشته باشید. یکی از ایراد های این نوع پارچه این است که اگر در معرض آفتاب قرار بگیرند ممکن است بور شوند. قیمت تعمیر مبل برای این نوع مبلمان ها ارزان تر خواهد بود.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
۱۰ مورد تعمیرات مبل که خودتان می توانید انجام دهید

  • پلی استر

پلی استر یکی دیگر از روکش هایی است که می توانید برای مبلمانتان انتخاب کنید. دوام پلی اسستر بسیار بالا است. پلی استر ویژگی هایی مانند نایلون را دارد با این تفاوت که در مجاورت تابش خورشید بور نمی شود. پلی استر مانند نایلون چروگ نمی شود همچنین حشرات را دور نگه می دارد و کپک نمی زند. البته این نوع روکش با لکه های چرب و روغنی آسیب می بیند.

قیمت تعمیر مبل در این نوع مبلمان ها کمی از مبلمان های نایلونی گران تر خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 2 =