آشنایی با انواع روکش و تعمیر مبل( بخش دوم)


برای تعمیر مبل به چه ابزار هایی نیاز دارید؟ در مطالب قبل شما را با انواع روکش مبل آشنا کردیم. و گفتیم که روکش های مختلف چه ویژگی هایی دارند. همانطور که می دانید نوع پارچه مبل بر نوع تعمیر مبل بسیار موثر است.

همانطور که می دانید پارچه های مبلی بسیار متنوع اند و در هر کدام تعمیرات مبل متفاوت است. در اینجا می خواهیم شما را با سایر پارچه ها و روکش های مبلی آشنا کنیم با ما همراه باشید.

آشنایی با انواع روکش

ریون یا ابریشم مصنوعی

ریون یکی از پارچه های مصنوعی است که ظاهری شبیه به ابریشم، کتان و یا سایر پارچه هایی با الیاف طبیعی دارد. علاوه بر اینکه ریون شبیه به پارچه هایی با الیاف طبیعی است در برابر کپک و یا مات شدن و بور شدن بسیار مقاوم است. البته ممکن است خیلی زود نخ نما و کهنه شود. با بررسی قیمت تعمیر مبل می توانید مبلمانتان را نو کنید.

اکرلیک

این مدل پارچه ها با الیافی مصنوعی تهیه شده اند اما ظاهری شبیه به پشم دارند. اکرلیک به دلیل اینکه دوام بسیار بالایی دارد بسیار شناخته شده است. بر خلاف پشم طبیعی اکرلیک در برابر بور شدن بسیار مقاوم است. همچنین این نوع پارچه ها زود چروک نمی شوند.

الیاف کنفی

کنف یکی از الیاف طبیعی است که به خاطر نرم و لطیف بودنش شناخته شده است. اما متاسفانه این الیاف خیلی با دوام نیسستند. خیلی زود نخ نما می شود و کهنه می شود. همچنین در برابر نور خورشید زود بور می شود.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
۱۰ مورد تعمیرات مبل که خودتان می توانید انجام دهید

ابریشم

ابریشم برای مبلمان های خیلی لوکس بسیار مناسب است. مبلمان هایی که رسمی هستند و خیلی مورد استفاده قرار نمی گیرند.روکش های مبلی ابریشمی به مراقبت و نگهداری بسیار زیادی نیاز دارد همچنین قیمت تعمیر مبل  ابریشمی بسیار گران است.

برای آشنایی بیشتر با تعمیرات مبل می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =