بهترین انواع پارچه مبل را بشناسید

پارچه مبل

آیا با انواع مختلف پارچه مبل آشنایی دارید؟ کدام یک از پارچه ها و روکش ها مبلمان مقاوم تر هستند؟

در مطالب قبلی شما را با انواع مبلمان چرمی آشنا کردیم. در ادامه همراه ما باشید تا مدل های مختلف پارچه مبل را بشناسید.

خرید پارچه مبل

برای انتخاب بهترین انواع پارچه مبلمان لازم است تا فاکتور های متعددی را مورد بررسی قرار دهید که در اینجا به آن ها خواهیم پرداخت:

  • 1. درک بافت پارچه

ابتدا بیایید در مورد بافت ها صحبت کنیم. هر پارچه با بافتن نخ ها به هم ایجاد می شود، و سفتی آن بافت نه تنها می تواند احساس پارچه را تعیین کند، بلکه دوام آن را نیز تعیین می کند. به نحوه ظاهر و احساس یک پارچه لَخت و سبک یا شفاف در مقابل جین ضخیم فکر کنید.

نخ‌های پارچه لخت محکم کشیده نمی ‌شوند، آن‌ها شل هستند که به پارچه اجازه می ‌دهد ظریف ‌تر پوشیده شود و نور بیشتری از آن عبور کند. یک شلوار جین 100% پنبه ای ضخیم تا حد ممکن بافت تنگی دارد که باعث دوام بیشتر، شست و شوی آسان تر می شود و شکل خود را به سرعت از دست نمی دهد. بیایید همین تفکر را در مورد پارچه های اثاثه یا لوازم داخلی نیز اعمال کنیم.

پارچه مبلنمونه هایی از بافت های پارچه ای

کتان ها معمولاً دارای بافتی سبک تر و بدون کرک شدن هستند. این بدان معناست که روی مبل شما ظریف ‌تر به نظر می رسند اما همچنین به این معنی است که نخ‌ها بیشتر مستعد ساییدگی هستند، زیرا به‌اندازه محکمی به هم بافته نشده‌اند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
چند روش رایج تعمیرات مبل (بخش دوم)

در حال حاضر در دسته کتان، برخی از آنها سنگین تر از بقیه هستند. کتان 13 اونس سوزان کسلر دارای بافتی بسیار تنگ و وزن سنگین ‌تر است، بنابراین این پارچه‌ای عالی برای مبل یا هر روکش داخلی است. کتان‌ های معمولی سبک ‌تر هستند، بنابراین اگرچه برای تاج تخت یا صندلی عالی هستند، اما به خوبی کتان ‌های سنگین ‌تر نمی‌ایستند و در عوض گزینه‌های عالی برای پارچه‌ بالش‌ و کوسن هستند.

مخمل ها بافت محکم تری دارند زیرا نه تنها به صورت افقی بافته می شوند، بلکه روی آنها کرک و پرز وجود دارد. این بدان معناست که نخ ها به صورت عمودی می ایستند و بافتی مبهم و نرم ایجاد می کنند. مزیت پارچه پرزدار (مانند مخمل) این است که در لمس فوق العاده نرم است. مخمل‌ها با پلی‌استر ترکیب شده‌اند که باعث می‌ شود دوام بیشتری نسبت به مخمل 100 درصد پنبه‌ای داشته باشند، بنابراین تمیز کردن آن‌ها راحت‌تر است و توده‌ها در برابر فشار آسیب‌ پذیر نیستند.

توید یکی دیگر از گزینه‌های بادوام است، مانند پارچه‌های کوکو توید یا مارلا. آنها ترکیبی از نخ های طبیعی و مصنوعی هستند که به راحتی تمیز می شوند و بافتی محکم و نازک دارند. ظاهر سنتی توید به آن‌ها حس رسمی ‌تری نسبت به کتان می ‌دهد، و بافت آن‌ها را گزینه‌های خوبی برای پنهان کردن ریزش‌ها یا عیوب می ‌کند.

شنل ها از خانواده مخمل هستند، زیرا دارای کرک هستند که به آنها لمسی نرم می دهد. آنها همچنین معمولاً سنگین هستند.

  • 2. به مشخصات پارچه نگاه کنید
حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
راهی آسان برای برآورد قیمت تعمیر مبل

قبل از اینکه پارچه ای برای مبل خود انتخاب کنید، مهم است که به آرایش نخ پارچه نگاه کنید، همانطور که دستورالعمل های مراقبت از یک پیراهن را بررسی می کنید. اگر به صورت آنلاین خرید می کنید، این مهم تر است. آرایش نخ پارچه می تواند اطلاعات زیادی در مورد دوام، دست و نرمی به شما بدهد که نمی توانید به صورت آنلاین مشاهده کنید.

به ترکیب بافت نگاه کنید

اغلب، پارچه‌ها دارای ترکیبی از نخ‌ها هستند و این ترکیب می ‌تواند به شما کمک کند تا احساس کنید پارچه در برابر فرسودگی مقاوم است.

نخ های طبیعی مهم هستند زیرا دارای قابلیت تنفس و نرمی هستند که باعث می شود برای مبلمانی که زمان زیادی از آن استفاده می کنید جذاب باشند. با این حال، پنبه و پشم نیز دارای معایبی هستند. آنها سریعتر تجزیه می شوند و همیشه در برابر لکه ها مقاومت نمی کنند.

در حال حاضر، مواد مصنوعی به دلیل قابلیت تنفس و نرمی مشابهی که نخ‌های طبیعی بیشتر دارند، استفاده بدی پیدا می ‌کنند، اما پلی استر، اکریلیک و ابریشم مصنوعی مزایای خاص خود را دارند. نخ های مصنوعی بادوام تر، تمیز کردن راحت تر و مقاوم تر در برابر لکه هستند.

برای بسیاری از پارچه‌ها، می‌ بینید که کمی نخ مصنوعی به یک نخ طبیعی اضافه کرده‌ایم تا ترکیبی ایجاد کنیم که بهترین‌های هر دو دنیا را به شما می ‌دهد. نرمی، تنفس و لمس مجلل یک پارچه طبیعی را به دست می آورید، اما به دلیل پلی استر یا اکریلیک، دوام و مقاومت بیشتری در برابر لکه دارد.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
میانگین قیمت تعمیر مبل( بخش دوم)

البته، ما شما را تشویق می کنیم که یک نمونه از پارچه های ما را سفارش دهید تا بتوانید احساس بهتری نسبت به وزن و بافت داشته باشید. قبل از اینکه پارچه را روی چیزی به بزرگی و مهم بودن مبل سفارش دهید، دیدن رنگ و لمس و احساس آن مهم است.

برای تعمیرات مبل می توانید با کارشناسان ما با شماره ۰۲۱۷۷۱۹۹۶۲۹ تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − هفت =