چطور از پوسته پوسته شدن مبل چرم طبیعی جلوگیری کنیم؟

تعمیر مبل چرم طبیعی

پوسته پوسته شدن مبل چرم طبیعی یکی از شایع ترین مشکلاتی است که بعد از مدتی ممکن است برای مبلمان شما پیش بیاید. با استفاده از خدمات منحصر به فرد مجموعه سوفا چرم می توانید تعمیر مبل چرم طبیعی را به بهترین شکل انجام دهید.

اگر بخواهیم کاملاً صادق باشیم، اگر چرم روکش آنیلین یا نیمه آنیلین ترک بخورد، اغلب آنقدر ارزش تعمیر ندارد. البته همیشه اینطور نیست، اما وقتی این چرم ها ترک می خورند، معمولاً نتیجه مشکلاتی است که برای مدت طولانی نادیده گرفته شده یا مورد توجه قرار نگرفته است. هر چند چرم ها با هم متفاوت اند.

ترک خوردن چرم در واقع یک مشکل بسیار رایج است که متخصصان ترمیم چرم به راحتی می توانند آن را برطرف کنند، اما مانند بسیاری از موارد در مورد مبلمان چرمی، مراقبت از مشکل قبل از اینکه واقعاً به یک مشکل تبدیل شود آسان تر (و ارزان تر) است.

در مطالب قبلی شما را با تعمیر مبل چرم طبیعی آشنا کردیم در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید.

تعمیر مبل چرم طبیعیدلایل پوسته شدن مبل چرم طبیعی

تخمین ما این است که 95٪ از ترک خوردن در چرم کاملاً با یکی از این دو عامل شروع می شود:

  1. یک مشکل سازنده برای ساخت چرم کاملاً آماده، تولیدکنندگان یک لایه رنگ و یک پوشش محافظ روی پوست قرار می دهند، تقریباً مانند رنگ روی دیوار خشک. چرم قدرت زیادی دارد و وقتی افراد روی آن می‌نشینند و می ‌چرخند، کشیده و حرکت می‌ کنند. اگر سازنده قبل از پوشاندن رنگ و پوشش محافظ چرم را به درستی کشش ندهد، چرم به سرعت بیش از توانایی رنگ کشیده می شود و روکش ترک می خورد.
  2.  چرم به طور باورنکردنی متخلخل است و هر زمان که به آن دست بزند روغن را جذب می کند. کثیفی نیز به دلیل فرسوده شدن به پوشش بالایی روی چرم خیس می شود. همانطور که می نشینید، می ایستید و در اطراف حرکت می کنید، این کثیفی و روغن ساینده می شود و رنگ سطح را تجزیه می کند که در نهایت منجر به ترک های قابل مشاهده در سطح می شود.

جلوگیری از ترک خوردن چرم

دو نکته کلیدی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از ترک خوردن چرم انجام دهید.

  • 1. چرم را 3 تا 4 بار در سال تمیز و محافظت کنید. هنگامی که مبلمان خود را تمیز می کنید، کثیفی و روغن باقی مانده روی سطح مبلمان خود را پاک کنید و از خیساندن آن در نهایت جلوگیری کنید.

یک کرم محافظ خوب، شکاف ها و فضاهای روکش اصلی چرم را پر می کند. فرایند فرسوده شدن را با پر کردن این شکاف ها با کرم محافظ، احتمال پر شدن آنها با خاک و روغن را از بین می برید – مثل خاموش کردن آتش قبل از شروع.

  • 2. از قرار گرفتن در معرض مقادیر بیش از حد کثیفی و روغن خودداری کنید. واقعیت این است که اگر اصلاً از مبلمان چرمی خود استفاده کنید، در معرض مقداری چربی و مقداری کثیفی و گرد و غبار قرار می گیرد. اما، شما می توانید آسیب ناشی از سایش و پارگی معمولی را محدود کنید. اگر از بیرون می آیید کثیف هستید باید از دراز شدن روی مبلمان چرمی خود یا نشستن روی آن خودداری کنید. همچنین، اگر از ضد آفتاب استفاده می‌ کنید یا دست‌های پاپ کورن چرب دارید، از صندلی‌های ارزان‌تر در خانه استفاده کنید. اگر می توانید سعی کنید چرم خود را در مناطقی بپوشانید که کثیفی و روغن زیادی مشاهده می شود. سعی کنید یک پتو را روی پشتی سر یک تکیه گاه چرمی بیندازید که قرار است سرتان را مکرراً یا برای مدت طولانی روی آن بگذارید.
حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
تعمیرات بالشتک/ کوسن های مسطح شده مبل (بخش دوم)

ترمیم پوسته شدن مبل چرم طبیعی

هنگامی که چرم ترک خورد، کار زیادی نمی توانید برای آن انجام دهید، اما یک متخصص می تواند آن را دوباره رنگ کند یا بسته به میزان آسیب، قطعاتی را جایگزین کند تا مشکل برطرف شود.

مراقبت از مبل چرمی: نحوه تمیز کردن و نگهداری اثاثه یا لوازم داخلی مبلمان

اگر به تازگی مبل چسترفیلد جدید خود را سفارش داده‌اید، زمان هیجان‌انگیز است شما فقط روی چیزی سرمایه ‌گذاری کرده‌اید که برای تمام عمر باقی بماند و با گذشت سال‌ها بهتر و بهتر به نظر برسید. شما می توانید مشتاقانه منتظر پذیرایی از یک مبلمان شیک در خانه خود باشید که فقط با استفاده از آن شخصیت پیدا می کند.

برای اطمینان از اینکه مبل شما ظاهر همیشگی خود را حفظ می کند، باید مراقبت و توجهی را که شایسته است به آن بدهید. گاهی اوقات چرم به عنوان نگهداری بالا در نظر گرفته می شود، اما با رویکرد صحیح، می توانید قطعه خود را در شرایط عالی و بدون نیاز به تمیز کردن یا جوان سازی گران قیمت نگه دارید.

با در نظر گرفتن این موضوع، ما این راهنما را برای تمیز کردن و نگهداری اثاثه یا لوازم داخلی چرمی شما گردآوری کرده ایم. توصیه‌های اینجا را دنبال کنید و می‌توانید مبل یا صندلی خود را برای سال‌های آینده مانند نو نگه دارید.

مبل یا صندلی چرمی خود را مرتب تمیز کنید

چرم یک ماده مقاوم است که اگر از آن مراقبت شود با گذشت زمان بهتر می شود. با این حال، بدون یک روال تمیز کردن منظم، مبل شما می تواند به زودی کمی فرسوده به نظر برسد.

شما باید حداقل یک بار در هفته برای مراقبت از مبلمان چرمی خود وقت بگذارید، هرچند ممکن است اگر مبل شما استفاده زیادی می بیند، ممکن است این زمان را به دو بار در هفته افزایش دهید. مطمئن شوید که تمام قسمت های مبل یا صندلی خود را تمیز کنید، زیرا به احتمال زیاد پس از درمان، تغییر جزئی در رنگ چرم شما ایجاد می شود. به این ترتیب از داشتن مبلمان با اثاثه یا لوازم داخلی نامتناسب جلوگیری می کنید.

این مراحل را اجرا کنید:

  •  با یک پارچه نرم، روی اثاثه یا لوازم داخلی خود بروید تا هرگونه کثیفی یا گرد و غباری که ممکن است روی سطح نشسته باشد را پاک کنید. برای وارد شدن به گوشه و کنار مبل، از جاروبرقی مجهز به برس نرم استفاده کنید.
  • سپس از یک پارچه مرطوب برای پاک کردن روکش مبل خود استفاده کنید. اگر می توانید بهتر است از آب مقطر استفاده کنید، زیرا کلر موجود در آب لوله کشی می تواند به مرور زمان به پوشش چرم آسیب برساند. قبل از اینکه برای اولین بار این کار را انجام دهید، نحوه آب خوردن موادتان را روی قسمتی از میز که از دید پنهان است، آزمایش کنید. بسیار مراقب باشید مبل خود را خیس نکنید، زیرا چرم ها به مقدار زیاد مایعات برخورد نمی کنند.
حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
بهترین ابزار تعمیرات مبل را بشناسیم

هیچ کس بهتر از این مجموعه تمیز کردن و ترمیم چرم را نمی شناسد. ما خدمات تمیز کردن چرم و مراقبت و محافظت از چرم شما را ارائه می دهیم.

چه چیزی ما را متمایز می کند؟

گاهی اوقات ممکن است تمیز کردن و شستشو به تنهایی برای از بین بردن لکه های دائمی یا آثار خراش روی محصولات چرمی شما کافی نباشد. علاوه بر تمیز کردن محصولات چرمی شما، ما آنها را با نرم کننده اختصاص. که به طور ویژه برای نگهداری و حفظ کامل آن برای سال های آینده فرموله شده است، آماده می کنیم!

تکنسین های خدمات مراقبت از چرم ما می توانند کیت پاک کننده و نرم کننده چرم را به شما ارائه دهند تا بتوانید بدون نیاز به تماس با ما از مبلمان چرمی خود به طور معمول محافظت کنید.

عملکرد و تنوع اقلام چرمی

از آنجایی که چرم را طبیعت خلق می‌ کند و با دباغی کردن نگهداری می‌ شود، این نوع چرم برتر از سایر مواد مصنوعی است و برای حفظ زیبایی آن برای سال‌ها باید با دقت از آن مراقبت شود.

چرم از ارزش بالایی برخوردار است زیرا:

زیبایی: این ماده در انواع فرآیندهای تکمیل، طرح ها و کاربردهای رنگی به خوبی عمل می کند. از آنجایی که چرم طبیعی است، دارای طرح‌های سطحی مختلف و بافت‌های دلپذیر است. رایحه مطبوع و حس غنی جذابیت آن را افزایش می دهد.

راحتی: چرم اجازه می دهد رطوبت خارج شود و هوا وارد شود. این عایق طبیعی در برابر رطوبت و دمای شدید محافظت می کند.

دوام: چرم در برابر تنش هایی مانند دمای شدید، سوراخ شدن و پارگی به خوبی مقاومت می کند که در بسیاری از کاربردهای تجاری مورد استفاده قرار می گیرد.

انعطاف‌پذیری: چرم شکل کافی را برای پشتیبانی حفظ می ‌کند، اما می ‌تواند برای مطابقت با خطوط منفرد کشیده شود.

تمیز کردن چرم و خدمات مراقبت از مبلمان برای اثاثیه و کالاهای چرمی شما

چرم برای حفظ زیبایی اصلی خود نیاز به تهویه مکرر دارد تا جایگزین روان کننده های طبیعی شود که در طول استفاده منظم از بین می روند. با مراقبت مناسب می توان از این ماده در برابر خشکی و رطوبت بیش از حد محافظت کرد.

محصولات چرمی تازه خریداری شده باید فوراً تحت درمان قرار گیرند زیرا هر چرمی که محافظت نشده باشد مستعد لکه‌گیری از آب و سایر مایعات است. متخصصان مجرب خدمات مراقبت از چرم ما می توانند به شما در تعیین نوع محافظ مناسب برای استفاده کمک کنند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
آشنایی با انواع روکش و تعمیر مبل( بخش دوم)

تمیز کردن چرم و خدمات مراقبت از مبلمان برای محصولات چرمی

در حالی که بسیاری از صاحبان محصولات چرمی می ‌دانند که این ماده در صورت خشک شدن بیش از حد ممکن است ترک بخورد و پاره شود، اما همیشه نمی‌ دانند که استفاده بیش از حد موم یا روغن حالت دهنده نیز می‌ تواند اثرات منفی داشته باشد. چرم مانند پوست ما دارای منافذی است که ممکن است مسدود و موجب پوسته شدن مبل چرم طبیعی شود. اگر این اتفاق بیفتد، کپک می تواند در زیر سطح محصول شما رشد کند و آن را از بین ببرد.

چرم های رنگ روشن را باید مرتباً تمیز کنید زیرا هر گونه لکه یا تغییر رنگ راحت تر دیده می شود. هنگام پوشیدن شلوار جین آبی تیره یا مشکی مراقب باشید.

مزایای مبلمان چرمی

فواید زیادی از چرم وجود دارد که آن را به یک انتخاب محبوب برای مبلمان، پوشاک و کفش تبدیل می کند. این ماده طبیعی حسی لوکس دارد که در طول زمان به خوبی مشخص می شود. در اینجا برخی از ویژگی هایی وجود دارد که چرم را به انتخاب خوبی برای خانه و کمد شما تبدیل می کند.

ماندگاری: مبلمان چرمی اغلب چیزی است که برای تمام عمر می خرید. از آنجایی که چرم یک محصول طبیعی است، بالا رفتن سن پتینه طبیعی آن را نمایان می کند و به مرور زمان آن را زیباتر می کند. و از آنجایی که مبلمان چرمی چیزی است که می‌ توانید برای سال‌های آینده از آن لذت ببرید، این خریدی است که سرمایه ‌گذاری مناسبی را به همراه دارد. خواهید دید که چرم بسیار بیشتر از پارچه دوام می آورد و می تواند ارزش بهتری داشته باشد.

مراقبت آسان: مراقبت از چرم آسان است. برای تمیز کردن چرم، فقط هر 6 تا 12 ماه یکبار از نرم کننده استفاده کنید و ریزش های آن را با یک پارچه تمیز پاک کنید. استفاده از وسایل تمیز کننده معمولی مانند صابون ها، شوینده ها، حلال ها و غیره خودداری کنید.

دوام: مگر اینکه سگ شما فکر کند کاناپه چرمی جدید شما یک اسباب بازی جویدنی است یا گربه شما از آن برای خراش استفاده می کند، از این رو ممکن است با پوسته شدن مبل چرم طبیعی رو به رو شود. مبلمان چرمی شما به اندازه هر مبلمان دیگری در خانه ایمن است. برای آرامش بیشتر، چرم محافظت شده ای را برای مبلمان خود انتخاب کنید که پوشش اضافی روی آن اعمال شود. این به محافظت از چرم کمک می کند تا حیوانات خانگی و بچه ها بتوانند بدون هیچ یک از نگرانی های معمول روی مبل بنشینند.

دمای ثابت: صندلی‌های چرمی خودرو در تابستان گرم و در زمستان سرد می ‌شوند. اما برای مبلمان چرمی در داخل خانه، متوجه خواهید شد که در زمستان گرمای بدن مبلمان شما را گرم می کند. در تابستان، از آنجایی که چرم طبیعی است و می تواند نفس بکشد، خنک می ماند. فقط آن را از نور خورشید دور نگه دارید (که برای رنگ نیز مضر است).

برای تعمیر مبل چرم طبیعی با کارشناسان ما با شماره ۰۲۱۷۷۱۹۹۶۲۹ تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =