آموزش تعمیرات مبل چرمی

تعمیرات مبل

آموزش تعمیرات مبل چرمی

با مطالعه ی مقاله ی نکات ضروری در تعمیرات مبل به نکات مهمی در خصوص تعمیرات مبل پی بردید اکنون در این مقاله تعمیرات مبل چرمی را به شما آموزش خواهیم داد. در اینجا متوجه می شوید که چطور در تعمیرات مبل چرمی، پارگی های مبلتان را تعمیر کنید. اگر صندلی چرمی، لوازم داخل ماشین که از چرم باشد، و حتی لباس چرمی دارید، می توانید این تعمیرات را برای آنها هم بکار ببرید.

بعد از تعمیرات مبل
قبل از تعمیرات مبل

مرحله ی اول تعمیرات مبل:

قسمت آسیب دیده را پیدا کنید و ابزار مناسب برای ترمیم و تعمیرات مبل را انتخاب کنید.

مرحله ی دوم تعمیرات مبل:

پارگی مورد نظر را آماده کنید، آن را مرتب کنید و قسمت های اضافه اش را ببرید. در این مرحله با استفاده از یک چاقوی کوچک و یا یک قیچی تیز لبه های بیرون زده از پارگی را مرتب کنید تا کار تعمیرات مبل نتیجه ی رضایت بخشی را به همراه داشته باشد.

مرحله ی سوم تعمیرات مبل:

در پشت چرم وصله ایی را جایگزین قسمت بریده شده کنید. با استفاده از موچین و پارچه ی کتان یا پارچه ی برزنتی می توانید برای انجام این کار کار را انجام دهید. در این قسمت از تعمیرات مبل چرمی باید پارچه برزنتی که آماده کردید را با موچین در پشت پارگی قرار دهید.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
تعمیرات مبل مخصوص مبلمان مستهلک و فرسوده

مرحله ی چهارم تعمیرات مبل:

به وصله ایی که زدید چسب بزنید. همان اول که پارچه ی برزنتی را در پشت چرم قرار دادید با کاردک آن را صاف کنید تا به چسب چرمی که در زیر خود چرم قرار دارد بچسبد. در واقع چسب را بین پارچه برزنتی و چرم قرار دهید. محکم با انگشت آن قسمت را فشار دهید تا به خوبی بچسبد و سپس آن را رها کنید تا خشک شود. در تعمیرات مبل این کار جزو تعمیرات حرفه ایی به حساب می آید.

مرحله ی پنجم تعمیرات مبل:

فیلر( ماده ی پر کننده ) را به خوبی روی موضع بمالید. این کار باعث می شود که فضاهای خالی در لابه لای پارگی پر شود.

مرحله ی ششم تعمیرات مبل:

روی فیلر زدن حسابی کار کنید. در این قسمت باید بعد از هر مرحله که فیلر زدید اجازه دهید خشک شود و دوباره روی آن را فیلر بزنید. این کار را 3 تا 4 بار تکرار کنید.

مرحله ی هفتم تعمیرات مبل:

قسمت مورد نظر را رنگ کنید.وقتی فیلر کاملا خشک شد ، می توانید با تکه ایی اسفنج موضع را رنگ کنید تا مبلتان یکدست شود.

مرحله ی هشتم تعمیرات مبل:

از ماده اتمام کار برای ترمیم پارچه های چرمی استفاده کنید. وقتی رنگ ها کاملا خشک شد این ماده را به موضع بمالید، زدن 8 تا 10 لایه از این ماده روی موضع لازم است تا مطمعن شوید تعمیرات مبل را به نحو احسنت انجام داده اید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =