تعمیرات مبل مخصوص مبلمان مستهلک و فرسوده


در این قسمت از تعمیرات مبل می خواهیم در مورد مبل های فرسوده شده و مستهلک صحبت کنیم. مبل هایی که مستهلک و فرسوده شوند دیگر به راحتی قبل نیستند. اما پیش از اینکه کلی هزینه کنید و مبلمانتان را عوض کنید، یاد بگیرید که چطور خودتان تعمیرات مبل را انجام دهید. در این سال ها که از مبلمان زیبایتان استفاده می کنید، نه تنها شما بلکه ممکن است کسانی که در منزلتان رفت و آمد دارند و حتی اگر حیوانات خانگی دارید، روی مبلمانتان بنشینند ( یا حتی بخوابند) و به مرور باعث مستهلک شدن مبلمانتان شوند. اگر مبل شما به جای اینکه باعث آرامشتان شود و خستگیتان را به در ببرد، بیشتر باعث می شود که خسته شوید و کمر درد بگیرید، باید بدانید که حالا وقت تعمیرات مبل است.

آیا باید تعمیرات مبل را انجام دهید؟

اولین سوالی که باید از خودتان بپرسید این است که آیا مبلمانتان را دوست دارید؟ آیا مبلتان را تازه خریده اید و هنوز شامل گارانتی می شود؟ اگر مبلتان قدیمی تر است و کهنه شده و علاوه بر این که مستهلک شده، قسمت هایی از آن پاره است، در این صورت لازم است تا مبلمانتان را تعویض کنید چون دیگر کا از تعمیرات مبل گذشته است! البته خرید مبلمان جدید مستلزم هزینه است ولی در این مقاله می خواهیم چند راهکار ساده برای تعمیرات مبل را به شما نشان دهیم تا از فرسودگی مبلمانتان خود نجات پیدا کنید و باز بتوانید از مبلمانتان استفاده کنید. اگر مبل چرمی دارید می توانید با مطالعه ی مقالات قبل از آموزش تعمیرات مبل چرمی نیز استفاده کنید.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
راهی آسان برای برآورد قیمت تعمیر مبل( بخش سوم)

چند نکته آموزشی در تعمیرات مبل مستهلک

بالشتک

معمولا مستهلک شدن مبلمان به خاطر صاف شدن بالشتک مبل است. بیشتر بالشتک ها زیپ دارند که می توانید با باز کردن زیپش، فوم داخلش را تعویض کنید. اگر ظاهر بالشتک درست و سالم به نظر می رسد اما وقتی روی آن می نشینید آزار دهنده است باید مقدار بیشتری پر یا فوم به داخل بالشتک اضافه کنید. در تعمیرات مبل مستهلک اگر فوم توی بالشتک خشک و سفت شود باید  کل فوم مبل را تعویض کنید.

اسکلت

اگر فکر می کنید که مبلمانتان از لحاظ ساختاری مستهلک شده است باید آن را به پشت بر گردانید و اگر دیدید که فنر یا اسکلت مبل دچار آسیب شده است آن را تعمیر کنید.

با تعمیرات مبل می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید و از مبلمانتان به بهترین شکل محافظت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 11 =