بررسی هزینه ها قیمت تعمیر مبل( بخش اول)


آیا از قیمت تعمیر مبل اطلاع دارید؟ همانطور که می دانید معمولا هزینه تعمیرات مبل بسیار کمتر از خرید یک مبلمان نو است. علاوه بر اطلاع از میانگین قیمت تعمیر مبل باید از عوامل موثر بر قیمت تعمیر مبل نیز اطلاع داشته باشید که در مقالات قبل به آن ها اشاره کردیم. در ادامه با ما همراه باشید تا با هم بررسی کنیم آیا یک مبلمان ارزش تعمیر را دارد یا خیر.

درست است که هزینه و قیمت تعمیر مبل کمتر از خرید یک مبلمان نو خواهد شد. اما معمولا قیمت و هزینه ها مهم ترین عامل برای تصمیم گیری در مورد تعویض مبل به حساب نمی آیند.

در کشور های اروپایی هزینه تعمیرات مبل تقریبا مساوی با خرید یک مبلمان نو خواهد شد البته به شرطی که تعمیر کار حرفه ایی باشد. بنابراین تعمیرات مبل بستگی به خواسته و میل افراد دارد.

اگر مبلمان شما از مواد ارزان قیمتی ساخته شده باشد و به طبع هزینه و قیمت تعمیر آسان تر خواهد بود.

قبل از پرداخت و براورد هزینه ها و قیمت تعمیر مبل به نکات زیر دقت کنید.

  1. بررسی کنید که آیا مبلمان شما بیش از 10 سال است که ساخته شده است یا خیر. اگر مبلمانتان را دست دوم می خرید باید از فروشنده بپرسید که چند سال است این مبلمان ساخته شده است. هرچه مبلمان قدیمی تر باشد از مواد با کیفیت تری ساخته شده است. و بیشتر ارزش تعمیر و پرداخت هزینه ها و تعمیرات مبل را دارد. اگر 10، 15 سال است که از مبلمانتان استفاده می کنید و از لحاظ ساختاری هنوز دچار مشکلی نشده است می توانید مطمئن باشید که مبلمان شما ارزش تعمیرات را دارد و بسیار با کیفیت است.
  2. دسته ها و پشت مبلمان را تکان دهید. ببینید که آیا به نظرتان مبل ها لق و شل اند یا خیر. اگر اینطور بود مبلمان شما ارزش تعمیرات و پرداخت هزینه های آن را ندارد اما اگر احساس کردید مبل محکم و مستحکم است می توانید با تعمیراتی که لازم دارد سال های بیشتری از داشتن مبلمانتان لذت ببرید.
حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
تعمیرات پایه های مبل

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − نوزده =